Kaip rengsimės 2022-2023 metais?

2022-2023 m. m. sezonas siūlo platų atspalvių pasirinkimą stilingo įvaizdžio kūrimui.   

Madingiausia 2022 metų rūbų spalva išrinkta pilka ir geltona. Absoliuti pilka simbolizuoja ramų pasitikėjimą. Šis klasikinis tonas tinka ir dalykiniams kostiumams, ir kombinavimui su ryškiomis spalvomis. Geltonas tonas – naujos vilties ir pasitikėjimo  simbolis. Šie jausmai, „spalvų srities“ psichologų nuomone, reikalingi žmonėms dabartinėmis sąlygomis, kai visas pasaulis išgyvena stresą ir negatyvines emocijas, susijusias su pandemija. 


2022 metų pavasaris - vasara


Šiltam sezonui paskelbtos 10 pagrindinių moteriškų rūbų kolekcijų spalvų: 

Sodri mėlyna – aiškus „nukreipimas“ į jūros motyvus, visada populiarius atostogų sezono metu.   

Sodri geltona sukuriant pozityvią nuotaiką. Ji labai tinka vasaros sezonui, harmoningai dera prie saulės šviesos. 

Sodri žalia spalva -skaitoma, jeigu sutiksi mažąjį elfą, stebuklingą žmogeliuką iš airių pasakų – tapsi turtingu, ir tave lydės sėkmė. Ryški fuksijos spalva jau ne pirmą kartą tampa madinga vasaros kolekcijose. 

Pudrinis rožinės spalvos atspalvis tiks romantiškoms moterims. Tokia spalva aktuali ir dalykiniams kostiumams,  ir poilsio rūbams. Švelnus ką tik prasiskleidusio pumpuro atspalvis tinka ir jaunoms panelėms, ir elegantiško amžiaus moterims.   

Šiais metais madinga natūralaus molio spalva. Ji ypatingai tinka dalykiniuose kostiumuose ir simbolizuoja patikimumą ir pastovumą.  

Ryški raudona, primenanti ugnies liepsną, tinka energingoms ir savimi pasitikinčioms moterims. Ji asocijuojasi su judėjimu ir gyvenimo energija.    

Sodrus violetinės spalvos atspalvis skaitosi universalus. Jis tinka ir blondinėms, ir ryškioms brunetėms. Spalva naudojama ir moterų, ir vyrų kolekcijose, leidžia sukurti efektingą stilių.  

Ramus šiltas žydros spalvos atspalvis, primenantis pavasarinių ežerų vandens glotnų paviršių. Naudojama kaip bazinė ansamblio spalva arba derinant su ryškiai geltonu tonu.  

Medžio – žemės tonų paletėje 2022 metų pavasario – vasaros sezonu labai populiari gėrimo, gaminamo iš tropinio augalo sasafraso žievės spalva. Geriausiai ji žiūrisi rudens ir vasaros spalvų tipų merginų garderobe. Bet kaip akcentas detalėse suteikia  šilumos bet kokiam madingam įvaizdžiui.  

 

2022-2023 metų ruduo -žiema   


Spalvų paletė šaltam sezonui šiek tiek skiriasi nuo vasaros.  Sezonų kaitą lydės ir madingų spalvų atnaujinimas. Perduoda švaraus šilto žalio atspalvio energiją. Niūrioms rudens ir žiemos dienoms jis suteiks ryškumo..

Grietinėlės, sumaišytos su pomidoro padažu, spalva — spalva, sušildanti sielą ir kūną šalto sezono metu.  Žiemą ir rudenį bus madingi minkšti trikotažiniai daiktai, jaukūs šilto, malonaus akiai atspalvio, kašmyro paltai.

Prisiminimui apie tropikų saloje praleistas dienas, siūloma naudoti sodrią žydrą spalvą, netgi prasidėjus šalčiams. Ji populiari ir viršutinių drabužių kolekcijose, ir suknelėse, griežtuose kostiumuose ir trikotažiniuose rūbuose.  

Viena iš pagrindinių metų spalvų nepraranda aktualumo nei žiemą, nei vasarą. Jeigu šilto sezono metu jis harmoningai dera su ryškiomis saulėtomis dienomis, tai žiemą nušviečia pilkus šiokiadienius. Psichologų nuomone, sodri geltona – tai, ko reikia nuotaikai pakelti netgi pačią niūriausią dieną.   

Raudonų spalvų paletę  tradiciškai mėgsta aktyvios energingos moterys. 2022-2023 metų rudens – žiemos sezonu populiarumo viršūnėje – sodrus vyno atspalvis. Jis  pabrėžia moterų, dėvinčių tokios spalvos rūbus, elegantiškumą ir rafinuotumą.  

Populiariausia kūno atspalvių tarpe – romantiška rožinė su poetiniu pavadinimu, kuris išverčiamas kaip „pirmas raudonis“. Ji nepaprastai atgaivina veidą, suteikia įvaizdžiui lengvumo ir gaivumo.  

Rudens paletėje neapsieita be medžio/medienos - žemės gamos spalvų.  Šiame sezone populiarumo viršūnėje – sodri ruda, simbolizuojantį pastovumą ir stabilumą.   

Geltonos spalvos paletė rudeniui pasipildys dar vienu atspalviu. Šilta šafraninė spalva atrodo nepaprastai elegantiškai.  Ji labai harmoningai atrodo krintant lapams, o per šalčius sudaro kontrastą pilkai-baltoms miesto žiemos spalvoms.

Kaip atsvarą švininiams žiemos debesims siūloma naudoti skaidrų dangiškai žydrą atspalvį. Jis pačią niūriausią dieną pavers saulėta.   


Madingi 2022-2023 metų raštai:

Svarbus vaidmuo tenka medžiagų raštams. Naujame sezone išlieka ir praėjusio sezono tendencijos, tačiau atsiranda ir naujų sprendimų.  

Gėlių raštai visada buvo populiarūs. Ne išimtis 2022 metai:   

Smulkūs gėlių raštai;

Ryškus stambūs pumpurai/ žiedai;

Vintažinių puokščių vaizdavimas;

Abstrakčios fantazijos su floristikos elementais.

Populiarios ir ryškios rožės ir švelnios lauko gėlės, tokios kaip pienių raštai.  

Raštas langeliais visada bus madingas. Klasikiniai kostiumai, trikotažinės suknelės, elegantiški paltai. Populiariausi šachmatiniai raštai.  

Įvairiaspalviai abstraktūs plėmai – buvusio sezono tendencija, liko populiari naujame sezone. Viršutinių rūbų pavasario ir rudens kolekcijose toks sprendimas naudojamas striukių ir trumpų paltų dizaine.    

Dar vienas klasikinis raštas, kuris niekada neišeina iš mados - vertikalios linijos, kurios plačiai naudojamos klasikinių kostiumų dizaine, o horizontalios – minkštuose trikotažiniuose rūbuose.   

Ilgą laiką buvo beveik nenaudojami gyvūnų raštai, tačiau šiandien viskas pasikeitė. Jau ne pirmą sezoną madoje gyvatės odos, leopardo ar zebro kailį imituojantys raštai.